Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas on võimalik saada vanemate eluasemelt maamaksuvabastust?20.09.2016

Tere,
Minule kuuluvas majas elab pensionärist ema, ise elan teises linnas ja kasutan oma eluaseme maamaksuvabastust seal. Praegu maksan ema maja eest 300€ maamaksu aastas. Kas on mingit seadusest tulenevat võimalust ka ema eluasemelt maksuvabastust saada ilma, et peaks maja uuesti ema nimele tagasi registreerima?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kodualuse maa maksuvabastus kehtib ainult maaomanikule, tingimusel, et sellel maal asuvas hoones on tema elukoht vastavalt rahvastikuregistrisse kantud elukoha andmetele. Muid võimalusi ei ole.