Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas õige on maksta sisuliselt 6 kuud järjest päevaraha, sest töö käibki riigist riiki?23.09.2016

Tere! Kui juhatuse liige elab välismaal, Eesti firma. Viimased 6 kuud ongi lähetused nii, et üks järgneb teisele. Kas päevarahade maksmine sisuliselt kõik 6 kuud on seadusega kooskõlas? See teeb max normide päevarahade väljamakse ehk päris soliidse summa kuus. Kas on see õige või kuidas on õige kui töö sisu ongi riigist riiki ja vahepeal ka Eestis käimine komandeeringus. Tänud vastuse eest.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Juhatuse liikme ametilähetus algab riigist, kus ta tavaliselt oma ametiülesandeid täidab. Lähetamisel rakendatakse selles riigis kehtivaid tingimusi ja piirmäärasid, sh päevaraha maksuvabastust. Pole vahet, millisesse teise riiki (sh Eestisse) ja kui pikaks ajaks ta lähetusse siirdub ning millised on sealsed lähetamistingimused. Lähetuskulude hüvitamise ja päevaraha maksmise otsuse vormistab juhatus ise.