Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas käibemaksukohustuslaseks peab registreerima, kui ainus käive on USA kliendiga aga käive ületab 16000 eurot?27.09.2016

Tere.
Eestis registreeritud osaühing osutab teenust ainult USA ettevõtetele, kelle kliendid on ka USA-st. Aastane müügikäive ületab 16000. Saan aru, et USA firmale esitatud arvetele ei pea käibemaksu lisama, aga kas käibemaksukohustuslane peab ikka olema, sest müügikäive ületab 16000?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Välisriigi ettevõtjatele teenuse osutamisega tekib ettevõtjal 0-määraga maksustatav käive. Kui ettevõtja kogu maksustatav käive on 0-määraga maksustatav, siis ei pea ta end maksukohustuslasena registreerima, sõltumata käibe suurusest.