Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas vähendavad palgata puhkuse päevad puhkuse päevade arvu?06.10.2016

Tere!
Kui soovin kalendriaastas võtta 5 palgata puhkuse päeva, siis tean, et väheneb korralise puhkuse päevade arv. Palun öelge, kuidas arvutada, mitu päeva see on?
Tänan!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Saadaolev korraline puhkus = põhipuhkuse päevade arv/päevade arv aastas x töötatud päevade arv. Antud juhul: 28/365x360=27,6 päeva. Võib ka nii arvutada: töötaja teenib iga kuuga ca 2,33 puhkusepäeva (28/12). Antud juhul väheneb korraline puhkus 0,4 päeva võrra (2,33 x 30/5 ). Kuna puhkust mõõdetakse päevades, siis 5-päevane palgata puhkus korralise puhkuse pikkust ei mõjuta.