Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas vormistada korter minu ettevõtte nimele ja mis mulle maksude osas sellega kaasneb?27.10.2016

Tere!
Mul on isiklik korter (laenuvaba), mis on antud minu enda ettevõttele (olen ettevõtte ainuomanik) lepinguga tasuta kasutamiseks. Ettevõtte põhitegevus on elamispinna väljarentimine eraisikutele. Soovin nüüd selle korteri anda tasuta päriseks oma firmale, s.t. et see oleks ka kinnisvararegistris firma nimel. Kuidas mul oleks kasulikum seda teha ja kas sellega kaasneb ka mulle kui eraisikule mingeid maksukohustusi? Elan ja töötan Soomes, mu firma on registreeritud Eestis.
Kas raamatupidamises võtan korteri arvele käibevarana ja 0 EUR soetusmaksumusega?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Korteri kinkimine ei too kinkijale kaasa mingeid kohustusi, sõltumata sellest kes on korteri saaja. Kui äriühingul on kavas korterit kasutada oma ettevõtluses pikemat aega, siis tuleb see arvele võtta põhivarana, soetamismaksumusega 0 eurot.