Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas emapalga arvestamisel mängib rolli kas detsembri palk makstakse aasta lõpus või jaanuaris?14.12.2016

Tere!
Minul on küsimus seoses emapalgaga.
Olen jäämas rasedus- ja sünnituspuhkusele märts 2017, tähtajaks on mai 2017.
Sooviksin teada täpsemalt, et kui emapalk hakkab tulema mul 2016 aasta järgi, kas mõjutab see miskit kui detsembri palk makstakse jaanuaris + deklareeritakse jaanuaris või peaksin laskma teha palga + deklareerimise 2016 aasta sees veel. Jube raske on endal neid asju seletada kui on raske ka mõista, kahjuks internetis on informatsiooni liiga palju aga mitte midagi sellist mida vaja teada.

Aitäh ette!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kuna vanemahüvitis arvutatakse eelmise kalendriaasta isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud tulu alusel, siis lähevad arvesse kõik sellised eelmisel aastal makstud summad, sõltumata sellest, mis perioodi eest või mis nime all need on makstud. Seega tasub detsembri palk välja maksta detsembris.