Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas käsunduslepingul rakendub automaatselt tulumaksuvaba miinimum?16.12.2016

tere!

Ma töötan hetkel käsunduslepingu alusel ning ma tahan teada, kas ka käsunduslepingul rakendub automaatselt tulumaksuvaba miinimum või ma pean selle kohta eraldi avalduse tegema? Või kas üldse käsunduslepingul on tulumaksuvaba miinimum?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksuvaba tulu arvatakse maha aasta jooksul teenitud kogutulust, st maksuvaba tulu rakendub automaatselt ka käsundi alusel teenitud tulule. Maksuameti poolt eeltäidetud tuludeklaratsiooni tasub ikkagi vaadata – kui näiteks tasu väljamaksmisel ei ole maksuvaba tulu arvesse võetud, siis tuleb deklaratsiooni täiendada.