Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas sotsiaalmaks ja töötuskindlustusmaks tuleb deklareerida proportsionaalselt töötatud päevade arvule?16.06.2017

Tere,

Töötaja võtab 5 palgata puhkuse päeva juulis. Kas sotsiaalmaks ja töötuskindlustusmaks tuleb deklareerida proportsionaalselt töötatud päevade arvule?
Kuidas on lood kogumispensioniga, tulumaksuga ja töötaja töötuskindlustusmaksega?

Ette tänades!

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Sotsiaalmaksu makstakse töötajale või ametnikule kuu eest makstud tasult, kuid mitte vähem kui ettenähtud kuumäär. Seega tuleb palgata puhkuse päevade eest sotsiaalmaksu maksta.

Teisi makse palgata puhkuse päevade eest maksta ei tule.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.