Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas MTÜ võib nõuda liikmemaksu tasumist?16.06.2017

Tere
Kuna oman suvilat kohas, kus on moodustatud MTÜ, kas ma pean maksma liikmemaksu kui ma enam ei taha? Algul maksin kuna selle eest sai suvel vett kasutada (nüüd ei saa). Kuhugi ma alla kirjutanud ei ole, et soovin liige olla.

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

MTÜ on isikute vabatahtlik ühendus. Sinna kuuluvad liikmed kes vastavad MTÜ põhikirja nõuetele. Liikmete varalised ja muud kohustused määratakse kindlaks põhikirjaga. Liikmetele võib panna kohustusi ainult põhikirjas ettenähtud korras. Liikmeks saamise üle otsustab juhatus. Kui te liige ei ole, ei ole teil ka kohustusi.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.