Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Millistele õigusvastaselt võõrandatud maa tagasi saaja sugulastele laieneb müügil maksuvabastus?26.03.2018

Tere.
Kui müüa kinnistu, hooned (alaline elukoht), 20 ha maad ja 5 ha metsa, mis on tagastatud võõrandatud vara. Tagastati isikule, kelle ema ja tädi loobusid tagastamisest ühe õe poja kasuks. Küsimus, kas see poeg loetakse õigusjärgseks subjektiks, kellele laieneb maa ja metsa müügil võõrandatud vara müügil maksuvabastus? Hooned päritud enne abielu, maa tagastatud abielu ajal, kas seega on kogu kinnistu mehe lahusvara?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Küsimuse käsitlus väljub kahjuks portaali formaadist, sellele vastamine eeldab liigmahukat analüüsi.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee