Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tulumaksustatakse korteri müük kui eelmisel aastal müüsin korteri kus elasin, nüüd müüksin teise?06.10.2017

Tere!
Aasta tagasi müüsin oma korteri, mis oli ka elukohaks.
Nüüd tahan müüa ka teise oma korteri, kus ise sees ei ela ja mille väärtus on ostuhinnast tunduvalt väiksem. Kasu ei saa aga kuidas tulumaksuga on?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Oluline on müügihind (mitte väärtus). Kui müügist kasu (tulu) ei teki, ei ole midagi maksustada ega deklareerida.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.