Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas käib maksude arvutamine ettevõtluskonto kaudu?12.01.2018

Ettevõtluskonto (jaanuarist 2018 kehtima hakkav) omanik sõlmib kinnisvara müügiga tegeleva OÜ-ga käsunduslepingu. OÜ maksab lepingu kohaselt ettevõtjale 40% iga ettevõtja poolt teostatud müügitehingu pealt (maakleri teenus). Ettevõtluskonto maksumäär on 20%, aga mis maksud kaasnevad sel juhul käsunduslepinguga?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kuna pangad ei ole täna ettevõtluskontosid avanud ja pole ka selge, kas nad üldse avavad, siis jätan küsimusele vastamata. Kui on olukord muutunud, palun pöörduge minu poole otse.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee