Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas uue tulumaksuseaduse kohaselt muutub kinnisvara müügi maksustamise kohalt midagi märkimisväärselt?15.12.2017

Tere,
Kas uue tulumaksuseaduse kohaselt muutub kinnisvara müügi maksustamise kohalt midagi märkimisväärselt? Kui varasemalt sai kahe aasta vältel müüa kinnisvara ilma riigile tulumaksu maksmata, siis kas uue seaduse jõustumisel näeb viimane seadus muudatusi? Eelkõige tunnen huvi omandi vastu, mis on pälvitud läbi kinkelepingu ning kõnealune omand on märgitud ka isiku elukoha sissekirjutisena.

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Alates 01.01.2018 jääb TuMS § 15 lg 6 (elukoha võõrandamise maksustamine) sama sõnastusega ning midagi ei muutu.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee