Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas ma pean tegema tulumaksu arvutuse, mis näitab palju oleks minu optimaalne tulumaksuvaba miinimum?12.01.2018

Minu igakuine brutotulu jääb 1200-2100euro vahele. Minu soov oleks teha avaldus, et arvestatakse tulumaksuvabaks summaks 0, ehk siis tulumaks kogusummalt, sõltuvalt mis see summa siis kuiselt on. Kas nii on võimalik, kas ma pean tegema selle arvutuse, mis näitab palju oleks minu optimaalne tulumaksuvaba miinimum?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Te ei pea arvestust tegema, et leida oma keskmine maksuvaba summa kuus. Aga võite. Kui eesmärk on rakendada null maksuvabastust, siis piisab teha tööandjale avaldus, et maksuvabastust mitte rakendada või rakendada null-maksuvabastust. Siis jääb kogu maksuvaba arvestamine kevadesse 2019, kus selgub kas tuleb maksu juurde maksta või saate tulumaksu tagasi. Sõltub kui suured on olnud aasta jooksul sissetulekud.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee