Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas alla 2 ha metsamaa müük läheb tulumaksu alla?26.03.2018

Tere! Mul on alla 2 ha metsamaad, plaanis on sel aastal ära müüa. Kas ma pean sealt riigile tulumaksu maksma?
Tänud!

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Maa maksustamisel sõltub kuidas maa algselt saadi. Kui oli tegemist omandireformi käigus tagastatud maaga või erastamise käigus saadud varaga, siis tulumaksu maksma ei pea. Kui ei olnud eelnimetatud olukord, tuleb tulult (soetusmaksumus miinus müügihind) maksta tulumaks. Ühtlasi tuleb hinnata, kas maad kasutati ettevõtluses või isiklikus tarbimises, kuna ka need aspektid mõjutavad maksustamist. Mitte ära unustada seda, et tulult saab teatud juhtudel arvestada maha teatud liiki kulusid.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee