Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas juhatuse liige võib tasuda oma kulusid firma arvelt?12.02.2018

Kas alustava firma (sissemaks pole tasutud) juhatuse liige võib tasuda oma kulusid (nt. sporditreeningud) firma arvelt, ehkki see pole firma tegevusalaga seotud (tegemist ei ole koolitusega)?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Enamasti alati võib oma kulusid firma arvelt tasuda, kuid nende tasumine läheb väga kalliks, kuna see maksustatakse täiendavalt. Nt kui tegu on erisoodustusega (oma töötajale antud kaup või teenus), siis maksustatakse kulu lisaks tulu- ja sotsiaalmaksuga (sisuliselt võrdsustatakse palgaga).

Spordikulude osas on alates 01.01.2018 uus regulatsioon, kus 100 eurot/kvartalis/töötaja kohta on lubatud kulu, millega ei kaasne maksustamist. Lähemalt saab lugeda siit: https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/erisoodustused/maksusoodustus-tervise-ja-spordikuludele-alates-1

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee