Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas korteriühistu üldkoosoleku otsusega tohib kehtestada suuremat viivise protsenti kui seaduses määratud?12.02.2018

Tere, alates 01.01.2018 pole korteriühistuseaduses viivise protsent fikseeritud ja vastavalt VÕS-le tohib hetkel küsida üüriarvete mittemaksmisel viivist 0,0219% päevas. Kas korteriühistu üldkoosoleku otsusega tohib kehtestada suuremat protsenti kui seaduses määratud?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Seadusest erinevat viivist saab nõuda korteriomanike kokkuleppe alusel. Kokkulepe on ülimuslik ja eeldab 100%-list nõusolekut. Põhikirjaga kõrgemat viivisemäära enam reguleerida ei saa.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee