Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas ühisvara jagamisel saadud hüvitist ja viivised peab deklareerima ja tulumaksu sellelt maksma?28.03.2018

Tere.
Sain hüvituse 20.12.2017, notariaalne lepe ühisvara (poolte ühine kodu) jagamise osas, sain ka viivised kuna hüvituse maksmine venis mitu aastat. Kas hüvitust ja viivised peab deklareerima ja tulumaksu sellelt maksma?

Kõike head soovides,

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Hüvitise ja viiviste pealt ei pea tulumaksu maksma (TuMS § 12 lg 1 ja 17 lg 1). Samuti ei pea neid deklareerima.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee