Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas deklareerimisel on toimunud muutus, varem sai Eestis alla 6 kuu töötanu tagasi kogu tulumaksu, nüüd enam ei saa?26.03.2018

Tere! Kas 2017 aasta tulude deklareerimisel on mingi muudatus toimunud?
Nimelt varem sai isik, kes töötas Eestis alla 6 kuu tagasi kogu tulumaksu, kuid nüüd deklaratsiooni tehes enam ei saanud. Tekkis küsimus, et miks.

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Portaalis vastamiseks on teada liiga vähe asjaolusid. Üldiselt alla 6 kuu töötamist loetakse Eestis mittemaksustatavaks tuluks. Kui nüüd välismaal maksti vähem kui Eestis kinnipeetav tulumaks, siis ei pea vahet juurde maksma. Aga kui välismaal on vähem tulumaksu kinni peetud, siis võib tekkida olukord kus vahe tuleb Eestis juurde maksta.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee