Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas registripidaja tagastab aruande puuduste kõrvaldamiseks või pean korteriomanikuna tegema avalduse registrile?03.05.2018

Tere,
Tulenevalt KrtS §51(3) Korteriühistu majandusaasta aruandes märgitakse lisaks muudele seaduses sätestatud andmetele ka iga korteriomandi majandamiskulude suurus.

Korteriühistu juhatus on esitanud puuduliku 2017 majandusaasta aruande, kus puudub iga korteriomandi majandamiskulude suurus.

Kui 2017 majandusaasta aruanne on KÜ poolt esitatud MTÜ registrile, kas registripidaja ise tagastab aruande puuduste kõrvaldamiseks või pean mina kui korteriomanik tegema vastavasisulise avalduse MTÜ registrile?

Tänud

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kui registripidaja puuduse avastab, annab ta määrusega puuduste kõrvaldamiseks tähtaja. Seega registrit pidav kohus määrab tähtaja esitatud majandusaasta aruandes leitud puuduste kõrvaldamiseks.

Kui avastasite puuduse ise ja soovite selle kõrvaldada, tehke ettepanek KÜ juhatusele ning uue aruande kinnitamise läbi esitab juhatus registrile uue aruande.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee