Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas peaksin ootamatu preemiasummaga käituma, et aasta lõpus mitte tulumaksu juurde maksta?19.03.2018

Tere!
Kui 2017.aastal pidi prognoosima oma maksuvaba tulu, võtsin arvesse enda brutopalga ja sain arvutuskäigus tulemuse 475 eurot. Nüüd aga sain ootamatu preemia 1500 eurot bruto. Kuidas peaksin selle summaga käituma, et aasta lõpus mitte juurde maksta?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kuni 1200 eurot kuus tulu saades, on maksuvaba tulu kuus 500 eurot.

Eeldan, et 475 eurot on Teie bruto töötasu. Kui jah, siis täiendav 1500 eurot Teie maksuvaba summat ei muuda. Teie tulu on aasta lõikes kokku 7200 eurot, st keskmine tulu ühes kuus 600 eurot, mis jääb alla 1200 euro.

Kirjutage mulle otse, saan Teile saata abitabeli tulude ja maksuvaba osa arvestamisel.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee