Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas ühistu likvideerimisel hoonestatud kinnistu müügist saadud ja liikmetele makstud summa on tulumaksustatav?26.03.2018

Tere, minu küsimus puudutab summat, mis oli üle kantud ühistu (likvideerimisel) kontolt liikmete kontodele pärast ühisvara - hoonestatud kinnistu müüki. Müügi ese ei olnud registreeritud isiku elu- või asukohana, selle vara müük oli vajalik ühingu likvideerimismenetluse läbiviimiseks. Ühistu liikmete kontodele ülekande selgituseks oli väljamaks. Kas see summa sel juhul on tulumaksustav või seda ei pea deklareerima?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Täpsema vastuse andmiseks on vaja teada millist liiki ühistu või ühinguga on tegemist. Seega ei saa portaali vahendusel küsimusele vastust anda.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee