Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas kinnisasja võõrandamisel tuleb tasuda tulumaks või saab lähtuda suvila/aiamaja müügi puhul kehtivast erisusest?26.03.2018

Ema erastas suvilakooperatiivi krundi ning hiljem kinkis selle mulle (2003. a). Kinnistule on nüüd rajatud aiamaja, kuurid jm rajatised, mis pole kantud ehitisregistrisse, kuna nende suurus on alla 20 m2. Kinnisasja on kasutatud aiamaana, suvitamiseks jne, mitte eluruumina.
Kinnisasja suurus on 4000 m2.
Kas kinnisasja võõrandamisel tuleb tasuda tulumaks või saab lähtuda suvila/aiamaja müügi puhul kehtivast erisusest?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Tulu suvila või aiamaja võõrandamisest on tulumaksuvaba, kui:
- suvila või aiamaja on vallasasjana või kinnisasja olulise osana olnud maksumaksja omandis üle kahe aasta;
- kinnistu suurus ei ületa 0,25 hektarit.

Seega Teie kinnistu müügi korral ei saa lähtuda suvila/aiamaja maksustamise erisusest.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee