Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tulu, mida küttepuude müügist saan, läheb tulumaksustamisele ja pean 2019 aastal tuludeklaratsioonis esitama?28.03.2018

Tere!
Müüsin MTÜ-le küttepuid. Sõlmisime 2018. aasta ühekordse lepingu. MTÜ maksab mulle aasta jooksul iga kuu teatud summa, nagu lepingus on märgitud. Kas tulu, mida puude müügist saan, läheb tulumaksustamisele ja pean 2019 aastal tuludeklaratsioonis esitama?
Aitäh vastuse eest!

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Eeldan, et Te ei tegutse FIE-na vaid eraisikuna. Kasu vara võõrandamisest on maksustatav tulumaksuga (TuMS § 12 lg 3 ja § 15). Kui tegite küttepuude saamiseks metsamajandamise kulusid (nt taimede istutamine, väetamine, kuivendamine, vms), siis need dokumentaalselt tõendatud kulud saab kasust maha arvata.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee