Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas saan oma korteri müüa tulumaksu tasumise kohustuseta, kui ise ei ole seal elanud mitu aastat?14.08.2018

Tere!
Oman korterit Harjumaal ja Tallinnas. Just Tallinna korter tuleb lähitulevikus seoses elukorralduse muutumisega müüa. See korter on välja üüritud ja juba aastaid olen MTA-le tasunud üüritulu arvelt tulumaksu. Palun selgitust, kas saan oma Tallinna korteri müüa tulumaksu tasumise kohustuseta, ise ei ole seal elanud mitu aastat.
Vastuse eest ettetänuga

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Maksuvabastuse aluseks on eluruumi kasutamine maksumaksja elukohana kuni võõrandamiseni. Kui see ei ole Teie elukoht olnud kuni võõrandamiseni, siis maksuvabastust rakendada ei saa.

Kui kinnisasja, ehitist või korterit kasutati samaaegselt selle elukohana kasutamisega ka muul otstarbel, rakendatakse maksuvabastust proportsionaalselt elukohana ja muul otstarbel kasutatud ruumide pindala suhtele. TuMS § 15 lg 5 p 1 ja lg 6.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee