Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui maksuvaba miinimum on 500€ ja ainsa sissetulekuna saadakse üüritulu 375€, kas see on tulumaksuvaba?23.11.2018

Tere,
Kui maksuvaba miinimum palgana on 500€, siis kui üüritulu saadakse nt 375€, aga see on ainus sissetulek, kas peab siis ikkagi maksma 16% (varem oli 20%?) tulumaksu? On seal vahet, kui tulu saav inimene ajutiselt Eestis ei ela, vaid on turistiviisaga teisel pool maakera.

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Jah, nimetatud suuruses tulu on maksuvaba. Inimese ajutine viibimiskoht ei oma tähtsust, tähtsust omab millise riigi resident ta on ning kus ta oma maailmatulud deklareerima peab.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee