Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas pärandina saadud raha pangakontol maksustatakse, kui saadud tulu?11.10.2018

Tere! Kas pärandina saadud raha pangakontol kuulub deklareerimisele ja maksustatakse tulumaksuga (summa ületab 6000 eurot)?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Tulumaksuga ei maksustata vastuvõetud pärandvara (tulumaksuseaduse § 15 lg 4 p 1).

Samuti ei maksustata tulumaksuga raha kasutusele võttu, kuna see ei ole tulumaksuseaduse mõistes tulu (palk, rent, kasu vara võõrandamisest, vms) (TuMS § 1 lg 1, TuMS § 12 lg 1).

Ehk Eestis veel ei maksustata, osades teistes riikides aga küll.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee