Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Millise summa pealt tuleb maksta tulumaksu korteri müügil, kas müügihinna ja ostuhinna vahelt?11.01.2019

Tere!
Soetasin korteri pangalaenuga. Maksin 78000 eurot, müüsin korteri 120 000 euroga. Oma kontole sain ca 60000 eurot, ülejäänud läks pangale laenu tagasimakseks. Maksuamet nõuab tulumaksu tasumist 120 000-78000 Kas õige?

Tänud!

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Jah, õige. Küsimus on kasus ehk tulus mida tehinguga teenisite. Teie tulu on 120 000 - 78 000 = 42 000 eurot. Tehingut üksnes finantseeriti laenuga ja see pole antud juhul tulu teenimise mõttes oluline.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee