Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas erastatud maa jagamise järel ühe kinnistu müümisel pean maksma tulumaksu?20.05.2019

Erastasin 1998. aastal ostueesõigusega talumaja juurde kuuluva maa 36ha. Nüüd soovin jagada selle 3 erinevaks kinnistuks. Kas pean tasuma tulumaksu, kui otsustan ühe kinnistu neist edaspidi ära müüa?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kahjuks on küsimusele vastamine keerukam, kui portaali tasuta nõustamine seda võimaldab.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee