Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tekib tulumaksukohustus, kui olen 2 aastat sees elanud, aga maksnud järelmaksuga, mis on ostu/tehingu aeg?24.10.2019

Tere, on tehtud kinnisvara järelmaksuga ostuks notariaalne leping üle kahe aasta tagasi. On tehtud ka eelmärge kinnisturegistrisse. Nüüd soovime aga järelmaksu ennetähtaegselt ära maksta ja omanik on ka sellega nõus. Küsimus on, kui soovin nüüd seda kinnisvara müüa pärast ostu vormistamist notaris, kas ma saan seda teha tulumaksuvabalt? Olen ju seal sees elanud üle kahe aasta.

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Tulumaksuseadus sätestab, et tulumaksuvaba on maksumaksja omandis üle kahe aasta olnud kinnisasi. Seega kui asi sai Teie omandisse üle kahe aasta tagasi, siis on müügist saadud tulu maksuvaba. Eeldan, et omand läks siis üle ja pidite tasuma üksnes osamakseid.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee