Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas osaühingu osa sissemakset võib kohe kasutama hakata?24.11.2019

Tere
Tean, et samalaadseid teemasi on läbi käinud, aga küsiks täpsustuseks üle veelkord:
Nimelt asutasima OÜ ja saan aru, et riigilõivu saan kirjutada kuludesse majandusaasta aruandes ja saan selle raha tagasi?
Teiseks ma tegin ettevõtte osakapitali sissemaksmata, kui ma maksan nüüd 1/3 kogusummast, kas ma saan selle väärtpaberitesse edasi investeerida koheselt? Selleks ajaks, kui mul on 2500€ sisse maksnud ja väärtpaberitesse vms investeerimise vahenditesse viidud, saan ma ka kandeavalduse registriosakonnale edastada?

Tänud!

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kui valida „asutamiskulud kannab ettevõte“, siis saab asutamiskulud endale maksuvabalt tagasi kanda.

Teine küsimus jääb ebaselgeks. Kui ettevõte on asutatud sissemaksuta, siis sissemakse tegemisel, tuleb vastav maksekorraldus esitada registriosakonnale. Sellega tõendate, et sissemakse on tehtud.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee