Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas ma võin osaühingule raha tekkimisel asutamiskulud endale tagasi kanda ja sõiduauto kasutamise eest hüvitist maksta?24.11.2019

Osaühing asutati osakapitali sissemakseta. Asutamiskulud kannab ettevõte. Kas ma võin raha tekkimisel selle summa endale tagasi kanda ja isikliku sõiduauto kasutamise eest hüvitist maksta (kuni 335 eurot)?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kui valida „asutamiskulud kannab ettevõte“, siis saab asutamiskulud endale maksuvabalt tagasi kanda.

Isikliku sõiduauto kasutamise hüvitis on eraldiseisev võimalus väljamakse tegemiseks, mida on eelduste täitumisel võimalik ka endale maksta.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee