Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas ma ettevõtte omanikuna võin tellida asju Hiinast/USAst ettevõtte tarbeks?22.01.2020

Kas ma ettevõtte omanikuna võin tellida asju Hiinast/USAst ettevõtte jaoks nii et raamatupidaja saab need arvele võtta? Näiteks lastematte või mänguasju mängutoa jaoks?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Eesti ettevõtted võivad tellida kaupa väljastpoolt Euroopa Liitu ja raamatupidaja saab need ka arvele võtta.

Väljastpoolt Euroopa Liitu kauba soetamisel ehk kauba importimisel tekib kauba tellijal deklareerimise ja maksude tasumise kohustus siis, kui kaupade väärtus saadetises kokku on rohkem kui 22 eurot.
Kui kaupade väärtus on rohkem kui 150 eurot, maksustatakse kaup lisaks käibemaksule ka tollimaksuga, mille maksumäär sõltub konkreetsest kaubast.

Küll peab tähele panema, kas kaup on ettevõtlusega seotud või mitte. Kui on, makse ei lisandu. Kui ei ole, võivad lisanduda nt erisoodustuse maksud.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee