Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas pean maksma tulumaksu kui müün maja, kus olen elanud ja mille pärisin 20 aastat tagasi?06.02.2020

Tere. Pärisin 20 a.tagasi maamaja ja erastasin sinna juurde põllu- ja metsamaa. Kasutasin maja alalise elukohana. Kui ma nüüd seda müüa soovin, kas pean maksma tulumaksu?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Elukoha võõrandamine on tulumaksuvaba. Seega ei ole maksuvabastuse rakendamisel tähtis, kuidas eluruum on omandatud – kas päritud, kingitud, ostetud, tagastatud või ostueesõigusega erastatud.

Oluline on, et Te pole viimasel kahel aastal müünud mõnda oma teist elukohta, kuna kui müüakse kaks elukohta vähem kui kahe aasta jooksul, on ajaliselt esimene tehing maksuvaba ning teine tehing maksustatakse.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee