Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas 3 aasta majandusaasta aruanded pean esitama eraldi, kuigi tegevust pole toimunud?27.04.2021

Tere.
Minul on niinimetatud riiulifirma. Asutatud on sissemaksega, majandustegevust pole toimunud. Tuli teade, et pean esitama kolme aasta majandusaasta aruande.
Kas pean kõik kolm aastat järjest kasumiaruande ja bilansi nulliga esitama?
Kuidas ja millisel real kajastada sissemakset 2508 eurot, ja kas iga aasta pean samamoodi kajastama seda sissemakset?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Kui ettevõttel tegevust ei ole, siis tuleb jah kolm aastat esitada nullidega. Kui tegemist on osakapitali sissemaksega, siis Aktiva-pank/kassa 2508 eurot, Passiva- osakapital 2508 eurot. Seda kajastatakse siis igal järgmisel aastal jätkuvalt samamoodi.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee