Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas kauplus võib keelduda tšekile ettevõtte nime panemast?06.12.2022

Tere,

Olen ettevõtte omanik, ostan ettevõtte tarbeks kaupa ehituspoest, maksan firma kaardiga ja soovin saada tšekile firma nime. Miks pood keeldub seda lisamast. Ja mis seadusest see tuleneb, et ei ettevõtte nime panemisest tšekile keeldutakse. Kas neil on õigust küsida lepingu sõlmimist poe ja ettevõtte vahel?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Müüa on kohustatud lisama tšekile ettevõtte andmed, kui andmeid ei ole, siis ei saa sisendkäibemaksu maha arvata. Ettevõtte andmeid ei pea olema lihtsustatud arvel nagu automaattanklast, parkimisautomaadist jms.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee