Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas omaniku poolt osaühingule intressivaba laenu andmisel tekib mingi maksukohustus?30.04.2012

Kas omanik (füüsiline isik) võib oma osaühingule anda intressivaba laenu (lühiajalist) ning kui ta näiteks järgmisel aastal soovib seda laenu kajastada osakapitali sissemaksena, tuleb tasuda mingi imeline nn. dividendide tulumaks?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Laenu võib anda igaüks, laenu saamine ei tekita kunagi maksukohustust, sõltumata sellest, kes on laenuandja või milline on intress. Osakapitali on laenu arvel võimalik suurendada, käsitledes laenuandja nõudeõigusest loobumist mitterahalise sissemaksena.