Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui osaühing korraldab välisriigis koolituse, kas sellega kaasneb Eestis registreerimisi või muid kohustusi?09.05.2012

Tere,
Kui Eestis registreeritud osaühing korraldab mõnes teises (EL) riigis koolituse (täiendkoolitus Eestis registreerimist mitte nõudval alal, nt. IT), kas sellega kaasneb ka mingeid registreerimise (Eestis või välisriigis) või maksudega (välsiriigis) seonduvaid kohustusi?

Kuidas on lood välisriigi ettevõtte poolt makstud ühekordse loengutasuga (Eesti OÜ esitab arve)?

Tänud!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui Eesti ettevõtja osutab välisriigis koolitusteenust välisriigi registreeritud maksukohustuslasele, siis sellega ei kaasne Eestis ega ka välisriigis mingeid maksukohustusi. Registreerimiskohustus võib tuleneda välisriigi õigusaktidest. Arvele tuleb märkida teenuse saaja käibemaksukohustuslasena registreerimise number ja käibemaksumääraks 0% ühes pöördmaksustamise viitega. Kui koolitatakse mittemaksukohustuslasi, siis peab Eesti firma registreerima end eelnevalt kohalikus maksuametis.