Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas osaühingul tekib kinnistu müügist käibemaksukohutus?14.05.2012

Kui osaühing (ei ole käibemaksukohuslane) müüb oü-le kuuluva kinnistu (põhivara), summa ületab 16 000 eurot. Osaühingul aktiivne äritegevus juba mitu aastat puudub. Kas antud tehing toob kaasa käibemaksu kohustuse ja millal?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Ei too. Majandustegevuses kasutusel olnud kinnisasja võõrandamine on maksuvaba.