Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas ettevõttele tasuta kasutamiseks antud korteri välja üürimisel ettevõtte poolt kaasnevad maksud?28.05.2012

Eraisikust korteriomanik annab oma korteri ettevõttele tasuta kasutamiseks (sama eraisik on ettevõtte ainuomanik). Ettevõte teeb korterile hoolduskulusid ja samas üürib korteri välja ja saab sellest üüritulu. Kas eraisikul või ettevõttel võivad kaasneda antud tehingutega seoses maksukohustused (tulu jääb ettevõttele)? Korter on eraisikul seotud eluasemelaunuga. Tänud!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Mingeid maksusid nende tehingutega kellelegi ei kaasne.