Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas kajastada UK-s asutatud tütarettevõtte osakapitali sissemakset emafirma bilansis?29.05.2012

Eesti firma asutas tütarettevõtte UK-s 1 naela eest. UK bilansis on osakapital (called up share capital) 1 nael. Registreeritud osakapital on 1000 naela, millest siis 1 nael on reaalselt tasutud. Kuidas peaks tütarettevõtet emafirma bilansis kajastama?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Emafirma bilansis kajastub tütarfirma finantsinvesteeringuna, mille suurus on 1 nael (eeldusel, et tütarfirmal puudub tingimusteta nõudeõigus osaniku vastu).