Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui tööandja töötasu arvestuses on tahtlik eksimus, siis kuhu peaksin selguse saamiseks pöörduma?07.06.2012

Tere,
Sooviksin teada järgmisi asjaolusid, küsimus on seoses minu töötasuga:
tunnitasu maksudega on 1,83 eurot
eelmine kuu töötasin:
normtunnid 35
öötunnid 7
ületunnid 23
riigipühatunnid 11

Minu arvutuste kohaselt peaksin ma saama brutopalgana 183,45 eurot, netopalgana 152,03, aga minu tööandja kajastab palgalehel brutopalgaks 134,73 ja netopalgaks 101,33, mille ta kandis mulle ka arvele. Kui antud olukorras on tegemist tööandjapoolse tahtliku eksimusega, siis kuhu ma peaksin selguse saamiseks pöörduma.

Ette tänades

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Teie rehkendus on õige. Esitage see tööandjale ja küsige selgitust erinevuse kohta. Mõistlik on teha seda kirjalikult.