Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui kaua peab säilitama osaühing (ettevõte) dokumente?28.08.2012

Kui kaua peab osaühing raamatupidamisdokumente säilitama? Seaduses on 7 aastat, aga kas mingeid dokumente peab ka kauem säilitama, näiteks lepingud või töötajatega seotud dokumente?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Oma dokumentidele säilitustähtaja määrab igaüks ise, arvestades õigusaktidega sätestatud säilitamistähtaegu. Raamatupidamise algdokumente ja muid tehingute mõistmiseks vajalikke äridokumente (lepingud, saatelehed, kirjavahetus jmt) ning raamatupidamisregistreid, samuti kõiki tollidokumente tuleb säilitada vähemalt seitse aastat; töölepingu dokumenti ja lõppenud juriidilise isiku dokumente tuleb säilitada kümme aastat.