Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas alles alustanud osaühing peab kohe maksma sotsiaalmaksu, kuigi veel ei ole palgamaksmist olnud?07.09.2012

Kas alles loodud osaühing peab juba järgneva kuu 10.-ks kuupäevaks tasuma sotsiaalmaksu, kui ei ole veel tulu ja palgamaksmist. Ettevõtte juhatuse liige on ainuomanik ja endale tööandja.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Ei pea. Sotsiaalmaksu deklareeritakse ja makstakse väljamakse tegemisele järgneval kuul.