Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui arved ei ole õigeaegselt minuni jõudnud, kas siis võib ikka minult nende tasumist nõuda?16.10.2012

Tere,
kui lapse ringitasude maksmisel esitatakse igakuiselt arved, aga raamatupidaja on jätnud pooled arved mingil seletamatul põhjusel saatmata, siis kas on õigus nõuda tagantjärgi nende maksete tasumist, kui arvet saanud ei ole? Arved saadetakse nii lapse ema- kui isa meiliaadressile, aga kumbki neid kätte saanud ei ole. Meili aadress on raamatupidaja juures kontrollitud ja osad arved on ju kohale jõudnud aga pooled on mitmete kuude tagant saatmata.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Saadud teenuse eest tuleb ikka maksta. Teenuse osutaja nõudeõigus aegub kolme aastaga.