Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui päritud korteri müügist laekuv raha kanda otse investeerimiskontole, kas siis tuleb ikkagi tulumaksu maksta?19.10.2012

Kui päritud korteri müügist laekuv raha kanda otse investeerimiskontole aktsiate soetamise eesmärgil, siis kas sellelt rahalt tuleb ikkagi tulumaksu maksta? Kui tuleb, siis kas tulult võib maha arvata maakleritasu?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksuvabalt võib investeerimiskontole kanda üksnes finantsvara müügist saadud raha. Korteri müügist saadud kasust võib maha arvata korteri müügiga otseselt seotud kulud, sh maakleritasu.