Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas alampalgast võetakse ka maksud maha?23.10.2012

Tere.
Kas alampalgast võetakse ka maksud maha?
Tänan ette!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Alampalk (tänavu 290 eurot kuus, 1,8 eurot tunnis) on tööandjate ja ametiühingute kokkulepe, millest vähem ei tohiks ühegi töö tegijale maksta. Maksustamine toimub mitte maksumaksjate kokkulepete, vaid seaduse alusel. Tulumaks arvestatakse ja peetakse kinni palgalt, millest on maha arvatud maksuvaba tulu (kehtiva seaduse kohaselt 1728 eurot aastas, 144 eurot kuus). Seega arvestatakse alampalgast maha tulumaks 30,66 eurot ((290-144)x0,21).