Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas saab tööandja töötajalt tagasi välislähetuse päevarahad, kui töötaja naases haiguse tõttu varem?23.11.2012

Töötaja saadeti välislähetusele ning talle maksti 20 kalendripäeva eest päevaraha. Töötaja haigestus ja saabus tagasi varem. Mis õigused on tööandjal väljamakstud päevaraha puhul? Kas selle võib kinni pidada töötaja palgast või peab selle töötaja ise tagasi maksma?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Tööandja võib töötaja nõusolekuta töötaja töötasust kinni pidada töötajale makstud ettemakse, mille töötaja peab tööandjale tagastama. Antud juhul ongi tegemist sellise ettemaksega. Kui tegu on töötaja jaoks olulise summaga, siis tuleks avansi tagastamises või tasaarvestamises töötajaga kokku leppida.