Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui ettevõte üürib lühiajaliselt välja korterit, kas seda võib üüritasuna käsitleda või läheb see üldkäibe alla?05.12.2012

Üürime firma nimel välja korterit lühiajalisteks perioodideks paarist päevast mõne nädalani. Kas antud tulu võib arvestada üüritasuna ning ei pea muus osas käibemaksukohuslasest firmana käibemaksu lisama või tuleks seda käsitleda majutusteenusena millelt tuleb maksta käibemaksu?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kõnealust korterit tuleks käsitleda majandustegevuses kasutatava (äri)ruumina, mida kasutatakse majutusteenuse osutamiseks (maksumäär 9%). Eluruum on alaliseks elamiseks kasutatav ruum. Teenuse käsitlemine eluruumi üürileandmisena muudaks arvepidamise tarbetult keerukamaks.