Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas arvestatakse puhkusepäevi ja puhkusetasu?13.12.2012

Tere,

Olen olnud terve 2012. aasta täiskohaga tööl (tähtajata leping). Puhkust on õigus saada 35 päeva. 2013. aastal jätkan poole kohaga. Puhkuse kavatsen võtta (2012. aasta eest) 2013. aasta juuli kuus.

Küsimus: Kui palju puhkusepäevi on mul õigus saada ja kuidas arvutatakse puhkusetasu?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Küsimuse esimesele poolele on küsija ise juba vastanud. Puhkusetasu arvestatakse puhkuse-eelsete kuude palga alusel. Kui asuda poole kohaga tööle 1. jaanuarist ja minna puhkusele juulis, siis on kuue puhkuse-eelse kuu palk muutumatu ja puhkuse ajal jätkatakse selle maksmist. Rahaliselt oleks seega mõistlik minna puhkusele 1. jaanuarist või töötada täiskohaga juuni lõpuni.